Yachter.sk - vaavud
Yachter.sk - vaavud

Merač rýchlosti vetra pre smartfóny

Cena s DPH:  €38,00
Kde kúpiť?
Kompatibilita Anemometer Vaavud spolupracuje s Iphone 4 a vyššie, s Ipad 3 a vyššie, so systémom iOS 6 alebo 7. čo sa týka Androidu, plná funkcionalita je potvrdená pre Samsung Galaxy S3, S4 a HTC one.
Ďalšie použiteľné smartfóny nájdetu tu: Databáza kompatiblných zariadení.
Dizajn Vetromer Vaavud má lopatkový dizajn, podobne ako profesionálne anemometre. Kvôli skladnosti má však iba dve lopatky. Rotor a lopatky z tvrdeného plastu spolu s teflónovými ložiskami zaručujú dlhú životnosť a umožňujú aj hrubé zaobchádzanie.

Aplikácia Vaavud Aplikácia Vaavud poskytuje jednoduchý prehľad o aktuálnej, priemernej a maximálnej rýchlosti vetra. Ako jediný ručný anemometer vykresľuje graf s nameranými hodnotami v reálnom čase. Funcia zoom poskytuje možnosť zmeniť mierku na časovej osi, čiže vidíte detailnejšie priebeh merania.

Jednotky zmeníte jednoduchým kliknutím, k dispozícii sú m/S, km/h, mph, kts a Bft.

Na prehľadnej mape si môžete pozrieť aktuálne merania kdekoľvek na svete.

V aplikácii budú pribúdať stále nové funkcie, aktuálne sa pripravuje archív meraní.

Presnosť Rozsah merania anemometra Vaavud je 2 - 20 m/s**. Presnosť je najmenej +-4% alebo 0,2 m/s. Merač vetra bol kalibrovaný a testovaný v profesionálnom aerodynamickom tuneli Dánskej Technickej Univerzity.
Vďaka lopatkovému dizajnu nie je presnosť merania ovplyvnená smerom vetra (na rozdiel od vrtuľových anemometrov, ktoré musia byť vystavené presne proti vetru). Aplikácia Vaavud využíva ďalšie senzory telefónu na kontrolu náklonu, čo minimalizuje riziko nesprávneho merania.

** Pri IPhone 5S je to 24 m/s, pri niektorých Androidoch až 48 m/s.


Fotogaléria

Kde kúpiť?